אישקטן ודרקון – פשטות איכותית

הגיעה אלינו ליישוב הצגת המדיטק שמה "אישקטן ודרקון" המבוססת על אגדת עם דנית. כשהתיישבנו על כסאות המתנ"ס לא היו ציפיות גבוהות כי התפאורה הסתכמה בקירות שחורים עם ווים מינימליסטית משהו . "אמא למה אין תפאורה?" שאלה שחר שלי, נציגת הדור שהתרגל לצפות ולשפוט לפי מדדי פסטיגלים ומופעי היכלים בתפאורה, תלבושות וליהוק נוצצים.

אז ישבנו וצפינו בצוות השחקנים המצומצם שסיפר לנו כיצד איש קטן (ילד) יוצא למסע, פוגש דמויות מעניינות בדרך ופותר בעיות ע"י החלפת כובעים איתם (מציב את עצמו במקומם). בדרך יש דרקון, שומר, מלך, אופה, נסיכה, ועוד.

וזה היכה בי לפתע: זו הצגה כמו שהצגת ילדים צריכה להיות: מעניינת, מרתקת, מצחיקה ופשוטה במובן הטוב של המילה. לשון נקייה, בלי הומור נמוך או תלבושות מגחיכות.

ההצגה היתה לא קצרה וזה ניכר בסבלנותם של הצעירים יותר. (אגב הורים אם הגדירו 5-9 למה להביא עוללים ופעוטות?!) נהנינו וצחקנו ובעיקר שמחתי מזה שעוררה למחשבה ולא סתם לבהיה.

החוט האדום שימש לשזירת העלילה על הבמה כמו גם את התפאורה. השחקנים היו נפלאים והתגברו על תנאי רעש שלא היו הגיוניים בעליל. אביה ברוש כובשת וחנוך רעים (שגם כתב את המחזה) ללא ספק אחד האנשים המצחיקים והכריזמטיים בתיאטרוני הילדים שאני נתקלתי בהם, וראיתי לא מעט הצגות ילדים…

מומלץ! פרטים על מועדים עתידיים בתיאטרון המדיטק 03-5021552.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

17 − eleven =