אם אין אני לי – ג'וק לי

קיץ 2019 מסתמן כפעיל ביותר EVER כזכור לי מבחינת נוכחות מזיקים. כפחדנית עם תעודה חתומה, מגורים בבית פרטי, ביישוב הממוקם בלב הטבע – לא קל לי. לא קל בכלל.

עוד לא התרגלתי לשיירות של נמלים שבונות את הקנים שלהם אצלי בחצר ומחליטות להתנחל במטבח.

עוד לא התרגלתי לג'וקים ענקיים שמטפסים מהחניה דרך הביוב לכל פתח אפשרי בבית.

בטח ובטח לנחשים לא התרגלתי למרות שכבר תפסנו 2 צפעים בחצר האחורית.

לעש המזון לעולם לא אתרגל למרות שבאופן קבוע אני מנקה את הארונות, מאחסנת אריזות פתוחות במקרר – הוא לא נעלם.

והאמת גם מרוב המדבירים שניסיתי התאכזבתי מאד. חלקם מפקיעים מחירים ולוקחים עבור כל מפגע סכום המתווסף על הביקור. חלקם מבטיחים ריסוס אורגני וירוק ובסוף אני מקבלת פגרים של חתולים בחצר (אורגני וירוק כנראה מתייחס לרעיל ולאיזה מזל שלמרות שאמרו שאפשר לחזור הביתה לא באמת חזרנו באותו סופ"ש). בקיצור ייאוש.

ואז ראיתי כתבה בערוץ 20 על צ'יק צ'ק ג'וק. פורסמו המלצות ענייניות על איך בוחרים חומרים, מדבירים ואז נזכרתי בטנדר הצבעוני עם בובות חרקים ומנגינות עליזות שהסתובב במשך שנים ארוכות בתל אביב ובפתח תקווה בהן התגוררתי.

ציון ומכונית הבובות_800x600

בייאושי הרמתי צלצול לציון המדביר והתחלתי לחקור אותו. פרט לשירות האדיב ולייעוץ הסבלני, ציון שהבין שאני היסטרית וגם בעלת תקציב מוגבל הציע לי להדביר בעצמי. בהתחלה נזעקתי שהרי זה פחות מתאים לכישורי אבל לאחר סרטון הסברה קצר והתחייבות של ציון לאפקטיביות גבוהה ארוכת טווח, בטיחות בשימוש בסביבת הבנות והכלבה – רכשתי בעלות של 100 ש"ח בלבד! (כחמישית ממה שהיה עולה לי להדביר בית פרטי בן 2 קומות וחצר) תרסיס נוח לשימוש עם רשיון המשרד להגנת הסביבה. קניתי בכמה גרושים גם מלכודות לעש המזון (מדבקות שממקמים בארונות המטבח)

ריססתי במשך רבע שעה לא יותר את כל הבית ואת הפתחים בחצר.

ants-4239_1280

כל זה קרה לפני חודש ומאז אין זכר לכל חרק באשר הוא. אין קנים, אין נמלים, אין ג'וקים, אין פרעושים. ובא לציון גואל (או יותר נכון ציון בא וגאל אותי) – אין עש המזון בארונות, אין תולעים באריזות. עידן חדש.

לא עטיתי מסכה, לא הרחתי ריח לא נעים ונשארנו בבית. סמרטוט לח העברתי במטבח כבר אחרי יום ונגמר הסיפור.

20190430_162422

תעשו את זה בעצמכם – אל תחששו. זה יעיל, בטיחותי ומה שבטוח – חסכוני!
https://www.chikchakjuk.co.il/shop/

א-ה-ב-ת-י!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

3 × two =