בקצה אפי

מאתגר ביותר לנסות להעביר את עולם הריחות במילים כתובות. עם זאת, אני חייבת לנסות. הפטיש הפרטי שלי וכמו שאני מבינה של המון אנשים הוא שהבית יריח טוב. נכון שעדיף שבאמת יהיה נקי ושטוף 24/7 אבל בואו נרד אל הקרקע רגע ונודה ובית שחיים בו ובמיוחד עם ילדים לא מריח מניקיון יסודי כל רגע ביממה. זה לא אומר שלא יכול להריח מיליון דולר כל רגע ביממה.

סקרתי את רוב המוצרים שיש בשוק הגורמים לבית שלנו להריח כמו מכבסה או אי עם עצי קוקס, ואפשר בגדול לחלק את העולם הזה ל-3 משפחות: מבשם ריח – מקלות | מפיץ ריח אוטומטי | מבשמי אוויר ובדים.

מבשמי אוויר ובדים
זה דור חדש של "ספריי לשירותים" שקיים הרבה מאד שנים. בעבר היינו מציבים אותו בחדרי השירותים ולא היה ניתן לצפות להרבה יותר מריח אורנים או שושנים מחניק שבשנייה שמרססים כבר מתחרטים. לאט לאט השתכלל המוצר ונוספו ניחוחות נעימים מאד (וניח, פצ'ולי, לוונדר, בריזה מהים, עוגת גבינה ותותים ומה לא). יתרון: אפשר לרסס ישירות על בגד כדי לקבל ריח של כביסה נקיה או בחלל האוויר. חסרון: אין מנגנון שמשחרר ריח בחלל החדר באופן מבוקר.

אחרי הרבה רכישות וניסיונות אני יכולה בהחלט להמליץ על הבאים:

 1. מבשם אויר – עד 24 שמיוצר ע"י ג'ונסון קלין שפרצו לשוק לאחרונה. הניחוח נבחר ע"י המעצבת צליל שקד. מחיר: 35 ₪. ריח מופלא ובהחלט נשאר לאורך זמן בבית בייחוד אם מרוסס על בדים.
  2317-800x800
 2. מבשם אוויר "רמי לוי". היה אפשר לחשוב שאם משלמים רק 7.90 ₪ מקבלים מוצר נחות אבל, מבשם שמגיע בכמות של 400 מ"ל, ללא גז (סביבתי) ובשלל ריחות נעימים (אני התחברתי לזהוב בריח כביסה נקיה) – נותר רק לפרגן.חכיב
 3. AIRWICK מבשם אוויר ובדים בניחוח פשתן ולילך איירוויק 345 מ"ל גם מגיע כנוזל ללא גז. עולה כ-14.90 ₪. הניחוח הזה פחות מתחבר לי.

 

מבשמי מקלות

מוצר גם ותיק יחסית שעובד על עקרון של אידוי. נוזל מבושם בתוך צנצנת ובה מקלות עץ או במבוק דקים אשר הנוזל עובר דרכם וכך מתפזר לו בחדר הניחוח הנבחר. היתרון: בחדרים קטנים כמו שירותים או חדרי ארונות הריח ממש מורגש. החסרון: מצריך התעסקות (להפוך את המקלות) וגם מאבד אפקט בחללים גדולים.

המלצות למבשמים איכותיים עם ריחות טובים ומשך זמן בישום מכובד:

 1. . SPRING- Perfume House בניחוח חדש Vanilla Kiss: וניל, פירות אדומים ותווים של ורד, יסמין, שיזף, קמצוץ של פטצ'ולי ואבקת סוכר. נשמע מורכב? בגדול זה ריח של וניל אבל קליל יותר. אני ניסיתי את בושם האריגים שלהם והוא היה עמיד יחסית ונעים מאד להסתובב עם בגדים מרוססים. יש להם גם מארזי מתנה עם נר בישום. ניתן להשיג בחנויות נבחרות ברחבי הארץ. 39 ₪.
 1. סבון של פעם – סדרת ארומה: מגוון מפיצי ריח על בסיס תמציות מובחרות לשימוש בחלל החדר. הארומה מחזיקה כשלושה חודשים. אהבתי מאד את white blossom אבל המחיר לא להיבהל: 94 ₪!
 2. מבשם מקלות FUSHIA אלגנטי 700 מ"ל – אני התנסיתי בניחוח CLEAR שיש לו ריח מאד נקי ומרשים אבל תחזיקו חזק – עולה 480.00 ₪!

x VD
מפיץ ריח אוטומטי:

מכשיר מכני (לא חשמלי) שבתוכו יש מיכל מרסס בריח שאנחנו בוחרים. תולים על הקיר בכל מיקום נחשק ואחת לכמה דקות (גם כאן יש טיימר שניתן לכוון בחלק מהדגמים ובחלק אלה מרווחי זמן קבועים מראש) הוא מרסס ריח את חלל החדרים. זו בדיוק השיטה הנהוגה כיום בחלק גדול מהבוטיקים והחנויות. הריח הנעים מושך אותנו פנימה ומשאיר אותנו באיזור המבושם, משהו שכבר נבדק. יתרון: תמיד ריח טוב. חסרון: מי שרגיש לריחות חזקים לא יאהב את המוצר ופרט לכך הוא די יקר. ניתן לרכוש בכל חנות מתמחה לחומרי ניקוי את המכשיר (יעלה בין 50-150 ₪ תלוי בדגם) ואז לרכוש רק את המילויים שלרוב מגיעים בגדול סטנדרטי המתאים למכשור. או לרכוש קומפלט:

 1. ג'ונסון קלין – מתקן מקצועי להפצת ניחוחות נעימים בבית. מווסת על בטריות, לפי בחירה ליום/לילה/24 שעות/7.5 דקות/15 דקות/30 דקות. מגוון ריחות. אני מכורה לריח SWEET BLOSSOM של צליל שקד. 35 ₪.
 2. Air Wick Fresh Maticניחוח וניל ואורכידאה ריח מתקתק ועדין. מופעל על ידי סוללות יש כפתור חיווי המציין מתי יש להחליף את המילוי וכן כפתור לוויסות עוצמת הניחוח. כ-55 ₪.
  פרש
 3. glade מפיץ ריח אוטומטי המופעל על ידי סוללות. ניחוח clean linen נפלא והמחיר למכשיר+מילוי עומד על 95.00 ₪

בקיצור צאו, רחרחו ותמיד חשוב לזכור שהריחות שבסופו של דבר הם חומרים כימיים עדיף שירוססו באחריות ולא בכמות שיכולה להעיק על הנשימה…

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

fourteen + 16 =