בר מתוק – כל אחד יכול

כרעם ביום בהיר נחתו עלי התחנונים "אמא אנחנו רוצות שולחן ממתקים חד קרן ביום ההולדת".

סחבק נמצאת במרכז הספקטרום בין "אמהות משקיעות" ל"אמהות שוקעות" ולכן האינסטינקט הראשוני היה לפנות לכמה חברות של בר מתוק לבקש הצעות מחיר ולהוריד את סף החרדה.

IMG_20171119_191726

מה שקרה זה שבפועל סף החרדה רק עלה כי מהבירורים שלי עלו המסקנות: רוב ההיצע של הברים הפחות יקרים (וגם אז מדובר בכ-700 ₪) סב סביב ממתקי גומי בתצורה כזו או אחרת. שולחנות מתוקים הכוללים ממתקים ממותגים / לפי נושא בתוספת עוגה כבר מעלה את הרף למינימום של 1200 ₪ זה אגב יכול להיגע ל2,500 ₪!

עם כל הכבוד והרצון לרצות את הצאצאיות, אין לי תקציב כזה שהופך יום הולדת להפקה בלתי נסבלת מבחינה תקציבית.

למזלי אני מיודדת עם ליאת חתוכה, "מלכת הג'לי" שהיא אלופת אירופה בעוגות ראווה ובעלת חברה יצרנית לג'לטין, תמציות טעם וריח וצבעי מאכל. הרמתי אליה צלצול בפאניקה וליאת מצאה את זה משעשע שאני נלחצת ככה ממשימה פשוטה והבטיחה שאפשר בשעתיים על השעון ובחסכוניות להרים בר מתוק בעצמי.

אז נשמתי לרווחה לקחתי מליאת רשימת קניות ושמתי פעמי אל חנות מתמחה בשם BON BON בהרצליה עליה המליצו לי חברות.

הגעתי למקום ומצאתי חנות קטנה אבל בהחלט מטריפה למי שמחפש פתרונות לאפייה ביתית או קונדיטוריה כאחת. מדפים מסודרים עמוסים חומרי גלם מכל הסגים, הצבעים והמרקמים – סוכריות, שוקולדים, צבעי מאכל, אבקות איבוק, קישוטים. קיר שלם של אביזרים ושבלונות ומה לא. והאמת… קצת הלכתי לאיבוד בתוך השפע.

IMG_20171126_190545

למזלי פגשתי את לירן בעלת החנות (כן גם לה קוראים לירן) שהיא תופעה יוצאת דופן – הבחורה הזו מתייחסת לכל לקוחה קבועה או מזדמנת כמו מנטורית אישית ומלווה את התהליך באופן אישי גם אם החנות מלאה לקוחות. היא ישבה איתי במשך שעה וחצי ורק תכננה איתי לפרטי פרטים מה כדאי להכין מה יכול להתאים לכישורי המוגבלים. לאחר מכן עברנו לשלב הליקוט והייתי כ"כ מופתעת לטובה כשהיא לא רק הכניסה לי לסל מה שצריך אלא גם הוציאה את מה שלדעתה מיותר ובגדר בזבוז כסף. ישבה מול המחשב ועזרה לי למצוא דמויות של חד קרן, סידרה אותן בדפי טרנספר לפי גדלים של מה שתוכנן להכנה.

IMG_20171116_120647

לסיכמו של דבר לקחתי: צימקאו לבן, צימקאו שחור, דפי טרנספר עם הדמויות שבחרתי, בצק סוכר קטן, סוכריות לב, סוכריות צבעוניות, אבקת איבוק, אבקת זהב, שבלונה לסוכריות, שבלונה לביצת הפתעה גדולה, חבילת מרשמלו, קשים מעוטרים, גביעי קאפקייק ובדרך לליאת עברתי בסופר וקניתי עוגת גבינה פשוטה מלבנית.

עלות הרכישה כולה: 304 ₪. אם מוסיפים גם את חומרי הגלם של עוגת היומולדת (כולל קצפות) אני מגיעה ל-328 ₪ בלבד!

עכשיו שעברנו את משוכת התקציב נשאר באמת לבדוק כמה זה מסובך ותובעני להרכיב שולחן כזה בעצמנו.

בשעתיים ורבע על השעון הספקנו להכין: סוכריות על מקל משוקולד בשני צבעים, טבליית שוקולד ממותגת ענקית, מרשמלו חד קרן, ג'לי בצבעים, נשיקות עם חד קרן, ביצת שוקולד ענקית, תחרה מג'לי לקישוט עוגת הגבינה. בבית לקח לי עוד 20 דקות (נשבעת ואני לא זריזה) להרים עוגת חד קרן שנראית סופר מקצועית ובתכלס פשוטה למדי.

אז קדימה לעבודה! איך מכינים?

טבליית שוקולד ענקית

מרשמלו ממותג

נשיקות ממותגות

4 חלבונים+כוס סוכר בהקצפה מהירה עד לקצף נוקשה. מזלפים עם צנטר כוכב בשקית זילוף נשיקות קטנות בקוטר הדמות. יש לשים לב שהנשיקות לא מתחברות וכמובן לזלף על הצג המחוספס ולא החלק. לא להשתמש בנייר אפיה אלא ישירות על השקף

IMG_20171121_083936IMG_20171121_115113

סוכריות על מקל משוקולד ודמויות

תחרה מג'לי

שימוש בג'לטין

ביצת שוקולד גדולה

בשבלונת חצי ביצה מורחים 3 שכבות של צימקאו מומס במברשת או בטלטול מסה ששפכנו למרכז עד כדי כיסוי מלא. כל שכבה צריכה להתקרר במקרר כמה דקות עד השכבה הבאה. אחרי השכבה האחרונה הכנסתי למקפיא ואז חילצתי בקלות רבה.
חוזרים על התהליך באותה השבלונה לקבל חצי ביצה שני ומחברים בין שניהם באמצעות חימום החיבור (או הנחה על תבנית חמה או באמצעות מצת). מחברים. מומלץ להשתמש בכפפות משך התהליך כי הביצה נוטה לקבל טביעות אצבע מעכירות.

כדורי שוקולד צבעוניים

כדורי שוקולד צבעוניים אפשר לייצר או ע"י גלגול שלהם בסוכריות צבעוניות או ע"י הוספת טיפונת צבע מאכל לקוקוס וללוש לפני טבילה.

פטנטים

  • לעוגה גבוהה שרוצים לצפות בקרם, אפשר לאפות את הבלילה בסיר ג'חנון שדפנותיו גבוהות.
  • כל סוכריות קישוט אפשר לשדרג ע"י הוספת אבקת איבוק מנוצנצת אכילה לקופסת הסוכריות ולנער קלות.
  • כיתוב של שמות הילדים (או פרטים קטנים כמו העיניים שיצרתי בעוגה) אפשר ליצור ע"י צימקאו מומס על נייר אפיה שמתקשה. מציירים את השמות או הפרטים ומעל יוצקים את הצימקאו עם שקית זיוף או אפילו סתם עם כפית תלוי ברמת הדיוק.

תוצאה סופית

IMG_20171123_115611 IMG_20171123_115910

אהבתם?!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

4 + three =