גישה ישירה לילדינו

מכירים את זה שאוספים את הקטנטנים מהגן או מבית הספר, שואלים אותם בהתלהבות "איך היה היום?" ומקבלים את התשובה המאד לקונית "בסדר/כיף" בלי שום פירוט נלווה ואז בהמשך היום ורק אם יש מזל מתחוור לנו שהתרחשו בחייהם דברים משמעותיים? ולא תמיד יש לנו את העצה האינטליגנטית?

ככל ש"נחפור" ונחקור יותר סביר להניח שלא נקבל מהם תשובות ספונטניות מעמיקות ולעתים גם אנחנו מםשלים במת תשובות ספונטניות. בדיוק מהסיבה הזו הוקמה DreamBow – חברה כחול לבן שמפתחת משחקים, ספרים ופעילויות שמטרתן להעמיק ולהרחיב את השיח שלנו עם הקטנים.

לראשונה התוודעתי לחברה עם מתנה שקיבלנו ליום הולדת –  "חלום לי" משחק קלפים עם דמויות מקסימות ומעוררות אמפתיה שבזכותן כל ערב לפני השינה שמעתי חלומות, תקוות וטרוניות של הבנות.

אבל לאחר כמה חודשים כשזה נזנח חיפשתי משהו קצת אחר וכיוון ואני יודעת כי המוצרים של DreamBow מלווים ע"י פסיכולוגית קלינית ומומלצי מכון אדלר חיפשתי מהסדרה שלהם משהו חדש ומרענן.

מצאתי את "הגל המדהים של טופי" – ספר אימון שבועי. למרות שמבחינת הגיל, הבנות שלי נמצאות כבר בקצה (הן בנות 7 והספר מיועד לגילאי 4-7) אני ממש ממליצה עליו.

20170209_130611

בספר יש לשוניות נפתחות והסיפור שבו מתאר שבעה ימים בהם טופי הקוף לומד את הסודות של הגלישה וגם של החיים.

דרך הספר הבנות הבינו דרכים אלטרנטיביות וכלים כלים להתמודדות עם פחד, הצלחה, כישלון. בהתחלה היו עסוקות כל אחת בתורה בפתיחת לשוניות אבל ככל שקראנו יותר ויותר התחילו להפנים את המסרים החינוכיים החשובים. באמצעות שאלות, תובנות, וטיפים מיוחדים הן כבר מיישמות את הדרכים להתמודדות עם זעם, עם כשלון למשל.

בשבוע האחרון עודדתי אותן לקרוא בעצמן וזה עובד נפלא לגילאי כיתות א'/ב'.

המחירים נוחים מאד (הגל המדהים של טופי עולה כ-39 ₪) ומי שרוצה יכול לרכוש גם מהאתר שלהם ולקבל בדואר. מומלץ.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

sixteen + ten =