הטרנד הפרחוני

עם דמדומי החורף ופריחות האביב האהובות, מגיע הטרנד הפרחוני גם אלינו הביתה – עיצוב בשילוב אלמנטים מעולם הצומח מעניקים לבית מראה רך, רענן ובעיקר משמח.

הסגנון הסולידי, מודרני או כפרי מעט נזנח לטובת מגע אישי ורבים ממעצבי הפנים מוסיפים לאחרונה נקודת מבט אופטימית ומשלבים אריחים וחיפויים עם טקסטורות של צמחים, עצים ופרחים. לדבר יש השפעה על האווירה ומצב הרוח.

חיפוי אריחים למטבח, ציור בעבודת יד של המעצבת מלי בן פורת. צילום באדיבות ...

"כיצד ניתן לדבר על צבעי פריחה ללא צבע הדגל הבסיסי של פריחת האביב והטבע, הצבע הירוק", מסבירה מיכל נוף מנהלת שיווק מותגי העיצוב 'רשפים' ו'זהבי-עצמון' – "פרחי האביב הנראים כמרבדים צבעוניים ברחבי הארץ כוללים כמובן את הירוק. לירוק גוונים רבים ביניהם ירוק מנטה, ירוק מרווה, ירוק זית וכדומה הניתנים לשימוש במגוון אלמנטים בבית שמביאים עימם תקווה ושמחה." מוסיפה נוף.

"צבע אדום כצבעם של פרחי הכלניות והפרג העונתיים מעניק השפעה עשירה ודרמטית על חללי הבית. מדובר בפיגמנט חזק המוסיף עומק ותחכום למראה הכללי. את גווני האדום והבורדו ניתן לראות כמעט בכל דבר החל מצמחים,  פרחים, אביזרים דקורטיביים ועד ריצופים וחיפויים. אך בגלל השפעתם הכל-כך דרמטית, נגיעה קטנה יכולה ליצור השפעה גדולה".

"גם בתחום עיצוב דלתות כניסה אנו רואים את חדירתן של טכנולוגיות מתקדמות לתחום, המאפשרות ייצור דגמים המדמים באופן מושלם טקסטורות שונות כדוגמת פרחים, צמחים, ענפים – והתוצאה שומרת על מראה החומר כפי שהוא מופיע בטבע. תהליכי חיתוך לייזר מתחדשים כל העת, ומביאים לשיפורים ברמת הדיוק ואיכות הצורניות,  כך ניתן לקבל מגוון רחב של עיצובים וסגנונות של שילוב חומרים המוסיפים נופך למבואת כניסת הבית.

סדרת דלתות ארט נובו של רשפים. צלום יחסי ציבור (2)

"הרעיון בעיצוב פרחוני הוא, שלצד כל הטרנדים והמגמות הקלאסיות ישנו גם אלמנט קליל, משוחרר יותר. אלמנט של חופש בלי חוקים ובלי גבולות שמתאפיין בטוויסט נועז, צבעוני ולא שגרתי. אריחים מצוירים עשויים לעשות את ההבדל, להעשיר ולהשלים את המראה בחדרי האמבטיה והשירותים במטבח, כעיטור לרצפה ופרטי ריהוט, וכעיטור פרחוני ומיוחד" מסבירה לנו המעצבת מלי בן פורת, בעלת סטודיו לציור אריחי קרמיקה, שלטים, כיורים ואבזרים משלימים לעיצוב הבית".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

twelve − eleven =