המלצות על קבוצות

"צרת רבים – חצי נחמה", "איזהו חכם? הלמד מכל אדם"  לא צריך עוד קלישאות כדי להמחיש כי בני אדם, גם בעידן הדיגיטלי זקוקים לפורומים, קבוצות דומים כדי להרגיש יותר טוב, שייכים.

אני עדיין מחזיקה בערכים של פעם, מקפידה לפגוש פנים מול פנים את החברים והחברות אחת לתקופה אבל גם אני, עתיקה ככל שאהיה, מוצאת את עצמי מצטרפת לעוד קבוצה ועוד אחת ברשתות החברתיות, מחלקן שואבת מידע ועצות, מחלקן שואבת הרבה עידוד וכוח ומרובן – בידור טהור.

להלן סקירה ממצה של הקבוצות החברתיות שאני צורכת ברשת וממליצה לבקר בהן:

מאמאזון
אם תרצי לוודא שאת מטפלת היטב בכוויות ישבנו של תינוקך, מאכילה אותו נכון או לקבל רוח גבית להתפרצויות הזעם שלך כלפיו – זהו המקום. לרובנו האמהות יש התמודדויות דומות עם הילדודס מינקותם ועד בגרותם וזה בדר"כ חוצה מעמדות, עדות, העדפות מיניות וכו'. מה שכן כמה שהאמהות שם מפציצות מידע (נעזרתי לא אחת), הן לא תמיד מפרגנות או מכילות. לא מזמן שאלה אחת מהן באיזה גיל לדעת החברות בקבוצה מדברים עם הילד לגבי אמונה באל או יותר נכון היעדר אמונה, וקיבלה מטר קללות, איחולי מוות, וטקסטים הזויים שיכולים להביך ולכווץ.

סקסימאמא

אוהו כמה שאני שמחה שהצטרפתי לקבוצה הנפלאה הזו. כן גם אנחנו אמהות נשואות או גרושות עדיין מחזיקות ביצרים, בסקרנות ויודעות לחגוג! ואני חשבתי שידעתי הכל טרם נכנסתי לקבוצה הנחשקת (שכמה חודשים רק תהליך האישור שלה). הקהילה הזו דווקא מפרגנת מאד וכל מי שמספרת על זוגיות קשה, תהליך פרידה או קשיים אישיים זוכה להמון אהבה ותמיכה. יש שם נשים מכל המגזרים, הגילאים והמעמדות וכולן חולקות בעיקר טיפים, סיפורים ואנקדוטות מחיי המין שלהן. כך למדתי איך אישה יכולה להפוך לממטרה (והמבינה תבין), מה עושים עם קרמבו (חוץ מלאכול), ושיש גברים שמתגרים מללבוש חיתול… מנהלת הקבוצה מקדימה ועושה עבודה נפלאה בסינון החברות, בריסונן ובהעלאת שירשורים מעניינים.

אמהות משקיעות

רבות דובר  כבר על הקבוצה שהפכה לסמל סטטוס, אפילו זכתה לסדרת חיקויים בארץ נהדרת. האמהות ששם מצליחות לגרום לכולנו להחוויר כשמכינות ל"אמא/אבא של שבת" הפקה שלא תבייש אלה לאלפיון העליון. העוגות נראות כאילו יצאו ממגזין, הילדים מז'ורנל אופנה, הבובות מעבודת יד כמובן וברור שהבית שלהן ברקע צילום היצירה – נוצץ ומבריק כאילו שני מנקים זרים מתחבאים בארון. פעם היה גורם לי קצת רגשי נחיתות – היום בעיקר רעיונות ומתכונים (ולפעמים קצת רחמים על כל האנרגיות המוגזמות).

אמהות שוקעות

מבוסס בדיוק על הקונספט ההפוך של אמהות משקיעות. כאן יש קבוצה די גדולה וכנה של אמהות שלא נבוכות להצהיר בפוסטים מצחיקים ובתמונות ממחישות שהן מרוטות, עייפות, מעגלות פינות בדברים הפחות חשובים (בתים הפוכים, ערימות כביסה, ילדים שהלבישו אותם בבוקר הפוך ואפילו וידויים על פשלות בחינוך). הכל לגיטימי, הכל בגילוי לב ובעיקר בעיקר – מצחיק.

דילים והנחות אלי אקספרס ואיביי

פעם מתנות מחו"ל היו משאת נפשו של כל מי שיש לו קרוב המתגורר בגולה. כיום התורים המשתרכים בסניפי הדואר נראים כאילו מחלקים שם תלושי מזון לרעבים. ויכוחים על מיקום בתור, אורכו וכו' מעידים על המתח והציפיה שלנו לקבל את שהזמנו אונליין, אצל רבים זה יומיומי. אני גם שייכת לזרם הרוכש (פחות כפייתית אבל מזמינה לא מעט) אבל גיליתי קבוצה, נשית ברובה אני מודה שממש ממליצה ודיס ממליצה על רכישות. כך למעשה ניתן לקבל מידע ואזהרות לגבי מוכרים בעייתיים, מוצרים גרועים ולחילופין המלצות סטייל "בדקתי, אהבתי" – מתוך התנסות אישית כולל צילומים של המוצר בשימוש.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

twelve + seventeen =