הנה בא הגראמפ – סרט מומלץ לילדים

בסוף השבוע האחרון ארזתי את שתי המשועממות הפרטיות שלי (ורק התחיל החופש!) ונסענו לסינמה סיטי לצפות בסרט הדנדש "הנה בא הגראמפ" (באנגלית: Here Comes the Grump) – סרט אנימציה קומי, המבוסס על הסדרה המצוירת בשם "הזעפן" במקור משנת 1969-1970.

אני כבר סלקטיבית יחסית בבחירת סרטי הילדים ולא נוהגת ללכת לכל סרט. כשראיתי שהסרט הזה מגיע מבית טוב (פילמהאוס חברה שמביאה לישראל סרטי אנימציה עצמאיים ולא של האולפנים הגדולים) שמחתי מאד. אשתקד למשל היו אחראיים לסרט "משפחה בהחלפה" שהבנות שלי מצטטות ממנו עד היום כמו גם מ"לעוף עם ערפד" שיצא השנה.

לטובת הצופים העתידיים: העלילה סבה סביב טרי, מתבגר סקרן שמאד קשור לסבתו ומבלה איתה את חופשת הקיץ בפארק השעשועים שהקימה. כשסבתו נפטרה ופארק השעשועים עומד להיסגר, טרי מנסה נואשות להיצמד לזיכרונות ולסיפורים שסיפרה לו סבתו על ארץ קסומה עם יצורים מיוחדים וממלכה.

לפתע פיסת קסם שנשארה באחד המתקנים מעיפה אותו לממלכה הקסומה, שם הוא מוצא את עצמו לבדו מנסה להציל נסיכה בת גילו מכשפיו של קוסם ממורמר שרוצה להטיל עגמומיות על כל הממלכה.

בדרך הוא פוגש יצורים נהדרים ומוזרים ואיך לא – מתאהב בנסיכה.

את הגראמפ – הקוסם רע המזג מדובב בצורה נהדרת הקומיקאי טל פרידמן שבעיני לפחות, קולע לדקויות של הדמות ולתיאטרליות המתבקשת. את דון הנסיכה מדבבת כשרון עולה בשם ספיר דרמון.

כמובן שהילדים התלהבו גם מדמויות בעליי החיים החביבים כמו דינגו –הדרקון השלומיאלי והאלרגי וגם מביפ – הכלבלב הקסום של הנסיכה שהוא לא פחות מגוש אנרגיה צבעוני ונאמן.

97 דקות עוברות די מהר והילדים מחויכים ומצוידים בהמון חומר גלם לדמיונם המפותח ממילא.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

four × 5 =