הערמונית – מוגדלת, הדקל – ננסי

ובכן, ערמונית עדיין לא גידלתי אבל לקרוב משפחה יקר יש והיא – מוגדלת. מעולם לא התעניינתי או הייתי מודעת לבעיה הגברית, שמסתבר שמשפיעה דרמטית על איכות החיים וכשניגש ב' לספר לי במבוכה על התכשיר החדש שמצא ועל כך שהוא רוצה דרכי להמליץ לסובלים מהבעיה – תיחקרתי אותו קצת על התסמינים ועל השפעת התכשיר ומסתבר שב"תוספי תזונה"/"כמוסות טבעיות" (שאנחנו לעתים נוטים לזלזל באפקיביותם) יש בשורה.

בואו נתחיל מהגדרה בסיסית ותמציתית: אחת הבעיות המרכזיות של בלוטת הערמונית היא הגדלה שפירה אשר חלה באופן פיזיולוגי אצל כל הגברים בממוצע מגיל 50. באופן כללי, הגדלה שפירה של בלוטת הערמונית בתחילת דרכה אינה אמורה להוות בעיה, ומרבית הגברים אינם מתלוננים על תסמינים ובעיות. הבעיה מתחילה כאשר הערמונית ממשיכה לגדול. כאשר מתחילים התסמינים להפריע לתפקוד היומיומי, לתפקוד מערכת השתן ולתפקוד המיני של הגבר.

לא קיים עדיין בנמצא טיפול מונע להגדלה שפירה של בלוטת הערמונית. בין הטיפולים בבלוטת הערמונית שמוצעים כיום ניתן ליטול אבץ, שמסייע בהקטנת התסמינים. כמו כן, ישנם טיפולים תרופתיים אשר מטרתם להקטין במידת האפשר את בלוטת הערמונית המוגדלת, כמו תרופות ממשפחת חוסמי אלפא. במקרים מסוימים, שבהם הגדלת הערמונית גרמה לקשיים עד כדי חסימה במתן שתן, מומלץ לבצע טיפול כירורגי, כיום קיימים גם ניתוחי לייזר לשם כך. מלבד זאת, גם טיפולים אלטרנטיביים שונים עשויים להציע הקלה מסוימת למצב. וכאן נכנס לתמונה הצמח: דקל ננסי.

לפי מחקרים, צמח זה מחזק מערכת המין והשתן ומפחית ההפרעה לזרימת שתן תקינה. הקלה בזיהומים ודלקות בערמונית ובדרכי השתן. מעכב הגדלת הערמונית והפרעות שהגדלה זו גורמת. משפר פעילות מערכת הרבייה הגברית.

בתכשיר שניסה ב' יש: תמצית פירות הצמח דקל ננסי, חומצות שומן שונות וריכוז גבוה של פיטוסטרולים. במחקרים נמצא, כי חומרים מסוימים הנמצאים בריכוז גבוה בצמח זה, פועלים כמעכבים טבעיים של ההורמון דהידרו-טסטוסטרון, הנחשב לאחראי להגדלת הערמונית ולהפרעות שהגדלה זו גורמת.

ניסויים שבדקו את השפעתו המיטיבה של סו פלמטו (דקל ננסי) על בעיות פרוסטטה הראו הטבה של 30% לאחר טיפול של מספר שבועות בלבד. בנוסף לכך, משפר סו פלמטו, דקל ננסי –  פעילות של מערכת הרבייה הגברית.

כמוסות דקל ננסי שהתנסה ב' בהן הן של חברת "BNATURAL Saw". נוטלים כמוסה אחת 2 פעמים ביום עם מים בזמן הארוחה. תכשיר דומה משווקות "סולגאר" ו"אלטמן". כולם משווקים ברמת מחירים דומה של בין 140-160 ₪.

איך מסכם את זה ב'? "תוך פחות משבוע הפסיקו טפטופי שתן בתחתונים, מורגשת הקלה משמעותית בכאבים וג במאמצים למתן שתן". מי יכול להתווכח עם זה?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

sixteen − seven =