זרות נהדרות

יש לי 2 מחלות חשוכות מרפא. האחת: שנתי נודדת. ישנה מעט מאד. השניה: אהבה בלתי מעורערת למרקע הטלוויזיה. משחר נעורי צופה במגוון סדרות ותכניות. פיתחתי ידע על סדרות מכל העולם ומכירה כמעט כל שחקן.

השילוב בין 2 ה"מחלות" מייצר לילות ארוכים מאד של מרתוני סדרות ותכניות. אני אוהבת כמעט הכל עם פינה חמה במיוחד בלב למותחנים.

שיטוטים ליליים ב-VOD BINGE במטרה למצוא חומר איכותי הביאו אותי להיכרות עם קטגוריית "סדרות זרות". והיי אם אני אוהבת סרטים זרים ובוגרת קטגוריית YES LONDON אני בשלה כבר לסדרות נורדיות לא?

חברים קבלו המלצה רותחת ממישהי שמבינה. הזרות הן נהדרות! אני בטוחה שלרבים מכם כמו שקרה גם לי, כבר נמאס מהבלונד המוחלק האמריקאי, מהציניות ומהתסריטים שאפשר לנחש עוד לפני סיום הפרק. הזרות – מפתיעות, מבוימות היטב, מתוסרטות טוב והכי חשוב לפחות בעיני – אמינות. יש שם מגוון טיפוסים, המראה החיצוני אינו מהוקצע. פשוט טלוויזיה טובה.

המלצות על 3 סדרות אחרונות:

אני יודע מי אתה – Sé quién eres
דרמת מסתורין היישר מברצלונה. חואן אליאס, גבר בוגר (וחתיך למות) נמצא מטייל לאורכו של כביש שומם. נראה שעבר תאונת דרכים, אך הוא אינו זוכר מיהו או איך הגיע לשם. הוא שרוי לכאורה במצב של אמנזיה. מסתבר שהוא עורך דין פלילי מצליח ומרצה מבוקש. אנה, אחייניתו הצעירה ותלמידה שלו, נעלמה בליל התאונה ומכאן משחק פינג פונג עם הצופים שגורם לנו להטיל ספק באיש, בראיות, באמנזיה. מעולה, מעולה, מעולה.

I Know Who You Are

מודוס – MODUS
בתה האוטיסטית המתבגרת של קרימינולוגית ופרופיילרית עדה לרצח כאשר הרוח עצמו הציל אותה ממוות.
סדרת המתח השוודית מתעתעת דווקא בדמויות לא בצופים: אנחנו מהתחלה ראינו את הרוצח אבל למשפחה של הנערה האוטיסטית המידע זולג בהדרגה.
פשעים נוספים צצים ונערמים ומה שידוע כבר לצופים יתברר לגיבורים רק אחר כך, ויהיה כרוך בקושי מובנה.
פרט למתח ולאקשן מאד מעניין לצפות בנוכחות האוטיזם במשפחה, בחברה ובקבלה המוחלטת של הנערה ומצבה. מומלץ לחובבי מותחנים.

8486_modus-lrg

הגשר – BRON | BROEN
דרמה משטרתית, קופרודוקציה של הטלוויזיה השוודית ורשות השידור הדנית. לשונות הדיבור בסדרה הן שוודית ודנית, שכל אחת מהן מובנת לדוברי האחרת במידה ניכרת באך בפועל מתקשים שוודים ודנים להבין אחד את השני לא רק בשפה אלא גם במנטאליות למרות שמה שמפריד ביניהן גיאוגרפית הוא גשר אחד. הפער השפתי והמנטלי צף ועולה בסדרה.
בכל העונות מככבת סאגה נורן בלשית מבריקה של משטרת מאלמה שבמינימום לוקה באספרגר או במיקום נכבד אחר על הספקטרום. היא חסרת גינונים, הומור ויכולות בינאישיות אבל היא גאונה, חרוצה ישרה ומאד כריזמטית. האיש שלצדה שמו מרטין רוהד שהוא טיפוס אהוד גם כן שמצליח להתקרב לסאגה וללמד אותה כלים חברתיים בסיסיים. בעונה השלישית דמותו כלואה ויש לסאגה שותף אחר. בשורה התחתונה בכל 3 העונות אותן קשה שלא לראות ברצף, טלוויזיה פשוט מעולה. הנופים והצילום ממגנטים, המשחר משובח ושיר הפתיחה הפך להיות הרינגטון שלי בנייד. רוצו לראות.

Ola Kjelbye

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

three × two =