מבחן התחלואה

  1. האם סובלים מאחד מהתסמינים הבאים? גירוי עיניים/אף וגרון/כאבי ראש/יובש עקצוץ/ובעיות קול שונות/בעיות נירולוגיות כלליות/סחרחורות/עייפות כרונית/בעיות ריכוז וזיכרון/גירויי עור  אודם / נזלת/סימני אסטמה ודלקות בדרכי הנשימה/סימפטומים של ריח וטעם או שינויים בתפיסת ריחות וטעמים שונים.
  2. האם אתם במקרה שוהים רוב היום מבנים? (במקום העבודה, בנייני משרדים, מבני ציבור וכו').

אם התשובה חיובית לשני הסעיפים יש לכך סיבה. מהתפתחות הטכנולוגיה והצורך בחיסכון באנרגיה החלו להבנות כסטנדרט מערכות בקרת אקלים מתוחכמות המבודדות את הדיירים מהסביבה החיצונית תוך כדי התמקדות בנוחות וחיסכון אנרגטי.שינויים אלו גרמו לפעולה של הצטברות חיידקים מרובים, עובשים ומזהמים רבים נוספים בתוך מערכות מיזוג כולל חיידק הלגיונילה מסכן החיים. יש הסדרים מול חברות הנותנות שירות שנתי למערכות מיזוג האוויר המרכזי אבל לא מטפלות בבעיה לעומקה. המקומות הרגישים ביותר להצטברות של חיידקים הם סוללות החימום והקירור בתוך תעלות מיזוג האוויר המרכזי שמאחורי המנועים וניקיונם מתבצע רק לאחר פירוק המנוע אז ניתן לנקותם ולחטאם כראוי.

אין כמעט חברות בארץ המפרקות את המנועים ומחטאות את תעלות המיזוג. אחת הבודדות שעושות זאת כך גיליתי בבניין משרדים שבו עבדתי ובבתי חולים בהם שהיתי היא חברת "כלבו תקן וייסמן" שעושה זאת כבר עשרות שנים עם טכנולוגיה שהביאה מארצות הברית. מי שחרד לבריאותו ולבריאות שוהי מתקנו יכול לקרוא מאמרים בנושא תסמונת הבניין החולה ולבקש המלצות ממוסדות שנעזרו בשירותיו. http://kolboteken-airconditioning.info

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

12 − three =