מגרדות את ה-50?

ג'וליה רוברטס, ג'ניפר אניסטון וסנדרה בולוק – מה משותף לכל הנשים המוכשרות האלו? כולן מתקרבות לגיל 50(באמת?!) אניסטון — 47, רוברטס 49 ובולוק 52…

אז למה כשמדברים על 50 תמיד עולה לנו תמונה של סבתא עייפה ומקומטת?! התקופה הזו מאופיינת בתנודות הורמונליות המשפיעות על כל כך הרבה תחומים: השינה, העיכול, צורת הגוף, השינה…וכמובן על התנודות במצבי הרוח.

מרבית הנשים המתקרבות לגיל 50 מתחילות להרגיש אי סדירות במחזור החודשי. הווסת מתחילה לגמגם – מאחרת או מקדימה. התופעות המקדימות לווסת (PMS) הופכות להיות חמורות יותר: הדחף למתוקים משתלט ומוביל לאכילה חסרת רסן של מיני מתוקים. כאבי ראש יכולים להפוך למיגרנות ומצבי הרוח הופכים לסוערים ולעיתים מלווים בבכי.

אז למה בעצם אנחנו כל כך חוששות שהווסת תפסיק? למה קשה לנו לוותר על הפוריות? זה בעצם לא הוגן… למה הגברים יכולים להמשיך ואנחנו לא?

אנחנו מארחות היום את עדי אספינו-ברגמן, מומחית ברפואה סינית (B.A, Dip. Ac) – מתמחה בדיקור סיני להרזיה, פריון ותופעות גיל המעבר. עדי תענה לנו על השאלות הנפוצות שמטרידות את הנשים שמתקרבות לגיל המבהיל.

מה קורה לאישה דווקא בשנים האלה?
"לפי הרפואה הסינית, כשאישה מתקרבת לגיל 50 היא נפרדת מתפקיד האמא והופכת להיות "האמא של השבט" זו שמדריכה,עוזרת ומלמדת. זו שחולקת את הידע שרכשה, את המיומנות שלמדה ומעבירה אותן הלאה.

הפסקת הווסת בתרבות הסינית נתפסת כדבר חיובי המתקדם את מעמד האישה. לקראת גיל 50 יש לנו הזמנות, בחירה לקבל תפקיד חדש- בוגר יותר. כאשר הווסת מפסיקה, הזרימה במסלולים / במרידאנים משתנה. הדם* שיצא כל חודש עם הווסת עכשיו משנה את הכיוון ועובר להזין את הלב והנפש  ומאפשר לנשים להתפתח ולהגשים את עצמן.( *ברפואה הסינית דם הווסת הוא דם מיוחד – מכיל תמצית Essence).

אז מדובר ב"מחלה" / "בעיה"?
להיפך! אם המחזור לא היה נעצר, תהליך ההזדקנות היה מואץ.  בעצם…הפסקת הווסת היא סוג של אנטי אייג'ינג, לפי הרפואה הסינית. הווסת האחרונה הינה ביטוי להתרוקנות מאגרי הצ'י והדם בכליות. התרוקנות המאגרים מאלצת את הגוף לנקוט במגמה של חיסכון, למנוע 'בזבוז' נוסף של  צ'י ודם. במילים אחרות, אחת הסיבות להפסקת המחזור היא השאיפה של הגוף לשמור על הומיאוסטאזיס, ובריאות תקינה.

רגע אם הסיבה היא לשמור על בריאות תקינה….אז למה מופיעים גלי החום, הזעות הלילה? בטן נפוחה וקשיי שינה?
"סל הבעיות" המלווה את התקופה ישתנה בין כל אישה לפי אורח החיים שהיא מנהלת. אישה שתקפיד על התעמלות, תזונה טובה, שינה רצופה ושתייה מרובה תחווה את תופעות גיל המעבר בצורה קלה יותר לעומת אישה שאינה מתעמלת, אינה מקפידה על תזונה נכונה ומנהלת אורח חיים עמוס מתחים. ברפואה הסינית, התסמינים יופיעו כאשר הצ'י או הדם יהיו בחוסר, כשתהיה פגישה ביין או ביאנג ו/ או כאשר תהיה פגיעה במרדיאנים (סטגנציה)

כמו כן, גם לתורשה של המטופלת ישנה השפעה. נשים בעלות "גנים טובים", עיכול חזק וצ'י כליות חזק יעברו את גיל המעבר ללא סימפטומים או עם סימפטומים קלים במיוחד.

מה צריך לעשות כדי להרגיש זוהרת כמו ג'וליה רוברטס ומלאת חיוניות כמו סנדרה בולק בגיל 50?
"בעזרת שיטת דיקור מדויקת וייחודית שפיתחתי אפשר להוסיף איכות לחיים בתקופה הזו. השלב ראשון של הטיפול מבוסס על שלושה עד חמישה טיפולי דיקור סיני בתדירות של פעם בשבוע שמטרתו להחזיר לך את האיזון הנדרש. במהלך תקופת הטיפול כדאי לשנות גם את הרגלי התזונה כדי לאפשר לגוף לקבל את כל "הדלק" שצריך.

לטיפולי הדיקור תוצאות מצוינות מוכחות בעיקר לגבי הסימפטומים של הורדת גלי חום, ירידה במשקל , שיפור אנרגיות, טיפול במתח, בחרדה ושיפור איכות שינה.

מה סוד הצלחת טיפול הדיקור בתופעות גיל המעבר?
התאמת הטיפול בצורה פרטנית לכל אישה בתואם למאפיינים האינדיבידואלים שלה. התאמת הטיפול מחייבת אבחון מעמיק של המטופלת הנעשה בצורה מקצועית ובבקרה מתמשכת לאורך הטיפול.

חשוב להבין שלא ניתן לתת טיפול זהה לנשים בתקופת גיל המעבר גם לא במצבים בהם הסימפטומים זהים. יש להתאים את מיקום נקודות הדיקור, העוצמה ומשך הטיפול לכל אישה ואישה.

על מנת להבטיח הצלחה בטיפול בתופעות גיל המעבר באמצעות דיקור סיני יש להקפיד להתקשר עם מטפלת בעלת ידע, ניסיון וכישורים ספציפיים בנושא זה.

מדוע בחרת לטפל בנשים בגילאי 40-50?
"אני רוצה שאותה אישה שקמה בבוקר עם מצב רוח ירוד, מיואשת מהמשקל שלא זז, מהדחף המיני שנעלם – תהפוך להיות קלילה. שתתעורר ו"תעוף על עצמה" שתרגיש נהדר. בדיוק כמו הקטע מהסרט "אישה יפה" .

את עדי ניתן להשיג ב-www.ady.co.il  | 052-6146854

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

five × 4 =