צרכנות התיירות – עידן חדש

זול יותר להזמין טיסה ומלון בנפרד מחבילה אצל סוכן. זו המסקנה החד משמעית שלי אחרי שבועות של חיפושים אחר הדיל המושלם.

תראו, אני ובעלולי היינו בעברנו טיילנים כפייתיים – כל חודשיים לערך היה מתחיל לדגדג לנו והיינו תרים אחר יעד חדש לגיחה. כאנשים עובדים, מעמד ביניים ומשכורת ממוצעת – תמיד חיפשנו דילים מובנים וקיווינו שנקבל תמורה מלאה למחיר הדיל החסכוני שמצאנו.

לא תמיד זה היה המצב. חווינו טיסות צ'רטר קשות עם איחורים, מלונות שנראו ברשת זוהרים והתגלו יותר כמאורות עכברים וריח טחב. כנ"ל כשהזמנו טלפונית מסוכנים נלהבים שכל כך האמינו בשקרים של עצמם ומכרו לנו מלונות רחוקים מהמרכז, חדרים שאינם ראויים וטיסות שנאלצנו לקבל כעבודה מוגמרת.

מאז אותו עבר מפואר של טיולים, נישאנו, הרינו, ילדנו ופיתחנו חרדת הורים נוטשים ולכן כבר כ-8 שנים לא נסענו יחד לחו"ל לחופשה זוגית והפקרנו את הגוזליות אבל… חלאס! השלמנו עם מצבנו באיחור פתטי, הרכבנו טבלת אקסל הכוללת הנחיות לפיזורים, איסופים, חוגים, ארוחות, שיעורים ועניינים ושמנו פעמנו לחופשה זוגית חו"לית ושווה.

הפעם, אמרתי לעצמי, לא מתפשרת לא על שעות טיסה, לא על מלון שווה ובטח שלא על מחיר.

החלטנו לתת שבועיים של השוואות כדי להיות מרוצים. בעלולי עבר והשווה בין כל האתרים: גוליבר, אשת טורס, אופיר טורס, וואלה טורס וכל הטורסים האחרים. כנ"ל הדקה ה-90, ואפילו ספקיות התיירות השטיח המעופף וקשרי תעופה. יש פערים של כמה עשרות דולרים לכאן או לכאן אבל עושה רושם שכולן עושות דילים עם אותם מלונות. לאחר שהתבייתנו על יעד (ברלין) נוכחנו שכל האתרים והחברות הנ"ל גם הולכים על אותן טיסות! רצינו יציאה מוקדם בבוקר וחזרה פחות מוקדם בבוקר בתאריכים של סופ"ש ארוך אך נתקלנו אך ורק בטיסת ערב עם חזרה מוקדם בבוקר. כל ניסיון למצוא טיסה בשעות הנחשקות ייקרה את הדיל בכמאה דולר.

ואז הבריק בעלולי והציע שנרכיב אנחנו חבילה עם טיסה לחוד ומלון לחוד שאנחנו בוחרים. כל סוכנות אליה פנינו טענה שזה מייקר את העניין ודפקה מחיר שהוציא את הרוח מהמפרשים.

מבדיקה שערכנו, גילינו להפתעתנו ולשמחתנו כי באתרים בהם אין מעורבות סוכן נסיעות, ובכאלה בהן יש השוואה בין כל חברות התעופה וגם בין כל אתרי הזמנת המלונות העצמאיים כמו Booking – החבילה תהיה זולה יותר ולא פחות חשוב איכותית יותר!

כך במקרה שלנו במקום לטוס בשעה 17:55 ולחזור ב-07:00 מצאנו טיסה ב08:00 וחזרה ב-11:00. שנית, במקום במלונות 4 כוכבים במרחק נסיעה בתחתית מצאנו מלון דירות מפואר בצנטרום של הפיילה – ממש בתוך מרכז העיר ובאמת – שיא הפאר.

כל זה יצא לנו 412 דולר לאדם כולל רכב שכור!.

אין חבילה מקבילה בשום מקום שהציעה לנו את הטיסה שנחשבת יותר, ומלון ברמה שהזמנו בעלות של פחות מ-490 $

והפעם, באמת עזבו את החסכון. דגש על הבחירה. בדילים מובנים אין יכולת בחירה ואין גמישות. בנוסף, מתה על זה שההסעה של השאטל מתייצבת 4 שעות לפני הטיסה ונאלצים להפסיד זמן יקר ולבלות או בטרמינל זר.

שאטל עצמאי מכל טרמינל באירופה גם ניתן להזמין בעלות של 19 יורו לכיוון.

עוד נקודה למחשבה היא שהרבה פעמים דרך סוכנים וכן, גם דרך אתרים של סוכנויות בהרבה מקרים פתאום קיבלנו לאחר ההזמנה טלפון עם בשורה שאין חדרים במלון שביקשנו ומציעה אלטרנטיבות. כנ"ל על שינויי מחירים (פתאום מקבלים תירוצים שהמחיר לא עודכן באתר ועלה…).

אז איך עושים את זה? כמו שכבר אמרתי – יש אתרים שעיקר פעילותם הוא השוואה. הם פועלים על אלגוריתמים ששואבים נתונים מכל חברות התעופה בעולם וגם מכל אתרי הזמנת המלונות בעולם.

לא צריך אנגלית משופשפת רק להזין תאריכים, יעד ולקבל מחירים. כמובן לקרוא אותיות קטנות על תנאי ביטול וכו.

ממליצה מאד על SKY SCANNER דרכה הזמנו את החופשה. אין ספק שצרכנות התיירות שלנו השתנתה בגדול.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

18 − fourteen =