שבת עם הילדים

בכל סופשבוע זה אותו הדבר אצל מרביתנו ההורים. נכנסים לכוננות ספיגה של "שבת עם הילדים". מי לא מכיר את המחשבות הבלתי פוסקות על אודות איך וכיצד נעביר את השבת הקרובה ונצליח להגיע ללב הזאטוטים שלנו ורצוי בבילוי משפחתי בעל ערך מוסף. ובכן, מאז היותי נערת צופים אדוקה שלא מפספסת אף טיול ואף פעולה. היום, אני כבר לא יכולה לקרוא לעצמי "מיטיבת לכת".

כאשר נכנסתי לסטימצקי השבוע לא יכולתי שלא לחטוף מהמדף את ספר המסעות משובב הלב של יעל לרנר "רגעים קטנים". לא רק שחיבבתי את איור הקנגורו בכריכה (אגב, רוצו לקנות את הספר "אבא של עמליה נוסע לאוסטרליה" ) אלא שבקראי אותו מצאתי שכיית חמדה של ממש. יעל לרנר, בעצמה, אמא ועיתונאית, וכותבת מדור טיולים באחד העיתונים, מאירה את עינינו ואת לבותינו בספרה זה ונקודת המוצא שלה היא "ילדים הם הקהל החכם והסקרן בעולם, והם גם מלאי אנרגיה, מה שהופך אותם לטיילים מצטיינים". ואיך זה עובד כל כך טוב לנו ההורים ? ספר המסע מחולק על פי סדר המסלולים  מצפון ועד דרום. ואז מתחיל הכיף הגדול. כל פרק מצויד כהלכה בארבע כותרות: "מסלול", "אורך המסלול", "לילדים מספרים ש…", "ספרים ושיר לדרך" אהה ויש גם "מתכונים לפיקניק" .

99

בקיצור תוכלו למצוא בו את כל מה שנחוץ לכם לטיול קטן ומוצלח ולא בעלויות גבוהות. בנוסף לשירים, סיפורים ומידע עדכני לגבי משך הטיול ולאילו גילאים הוא מתאים, יש גם אינפורמציה מדויקת לאיפה לאכול עם הילדים, מה שהוא לא פחות חשוב בעיני.  לרנר משכילה להציע גם מסלולים נגישים להורים עם עגלות ילדים. בשבת הקרובה כבר סגרתי עם עצמי לפתוח במסלול קצר ולא מאיים ביער כוכב יאיר שבשרון. משך הטיול הוא בין חצי שעה לשעתיים, כולל הפיקניק. המסלול מתחיל ב"שביל הבריאות" המוביל אל היער, אורכו כשלושה קילומטרים. לילדתי אספר שהיום נטייל ביער מקסים הנמצא ממש מאחורי הבתים ביישוב כוכב יאיר ונאתר עקבות של מגוון החיות הגרות בו…ביער יש גם באר מים עתיקה ואפילו מערה סודית …

הספר שלרנר ממליצה עליו כאן הוא" "שמוליקיפוד" האהוב מאת כוש. כבשלנית ידועה, אני בטח שלא אפספס את המתכון שלה לפיקניק "לביבות עיראקיות משגעות (ערוק) מבית אימא". אבדוק אם זה יוצא לה יותר טוב משלי…חייבת להודות, כבר לא יכולה לחכות לשבת הקרובה.  ושאפו!! לרנר מחזירה לילדינו את ארץ ישראל הקטנה,  הישנה והיפה בטבעיות, מבלי להתאמץ, כי היא באמת מאמינה שהקהל שלה ראוי לכך מכל הלב.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

5 × 4 =