אפשר גם אחרת

יעל גזית שקד, כוכבת הילדים של YES, מראה שאפשר גם אחרת.

גזית-שקד היא פרפורמרית, זמרת ושחקנית. אין ספק, כי אימהות כמוני משוועות לראות אותה ממשיכה ויוצרת לקהל הזאטוטים סדרות משובחות והצגות איכותיות. לאחר שהכרנו אותה ממש מקרוב, רומי בתי בת השש מכורה לסדרה "יעלי בעולם התיאטרון"  על חבריה; גיטי הגיטרה, ליאון האקורדיון, פיאנו הפסנתר, מריונטה הבובה, טם טם התוף ועוד. שם גזית-שקד יצרה עולם פנטסטי מתוך כשרונה המוזיקלי ומגישה לילדינו היכרות מרשימה עם עולם כלי הנגינה, תוך ניצוח על ערכים כמו חברות מופלאה והרמוניה.

בשבת האחרונה שמחנו לקחת חלק בהצגה החדשה שלה "ממלכת הצעצועים" בבית ציוני אמריקה. הגיבורה, שיר, מקבלת טאבלט מתנה והיא "מקדשת" לו מקום על חשבון הצעצועים הישנים והילדותיים שלה. למעשה, היא מבקשת "להיפטר" ממי מהם לכשתקיץ. בינתיים השמועה פושטת, הצעצועים מתעוררים לחיים ועוברים לילה לא קל כלל וכלל. כל אחד מהם פוחד כי יישלח החוצה. מי יהיה זה? הפיה? הבובה ימימה? ספוג האמבטיה? האביר? ואולי הפילפילון?? הם יוצאים למסע פלאי ברחוב, בספינת הפיראטים, בממלכת האגדות ואף בג'ונגל, כדי להציל את הממלכה. הזאטוטים נשארו במתח ושיתפו פעולה עם הדמויות הצבעוניות והמעניינות שניבטו מן הבמה , ואנו ההורים גם לא נשארנו אדישים למשמע השירים המוכרים והאהובים מילדותנו (שבת בבוקר יום יפה, הסבון בכה מאוד, שוטי שוטי ספינתי ועוד).

נדמה לי, כי חוזקה של גזית-שקד הוא באומץ שלה לא לוותר על עברית רהוטה בעידן האינסטנט והאינסטוש, לא לחשוש מדיאלוגים בשפה גבוהה ואיכותית, והיכולת שלה לרכז סביבה עבודת אנסמבל מצוינת. כל השחקנים כולם מפליאים במשחק ועלילת הצגה שזורה כאשר הניצוח הוא שלה. (בדיוק כמו במחסן של סבא בסדרה הטלוויזיונית – ר.ג) . באינפלציה הקיימת היום בהצגות הילדים, בשעה שהמרצ'נדייז גובר על התכנים והכוכבים לעיתים מפזרים סלנג רצוץ לכל עבר, מבלי למצמץ, נדמה לי, כי גזית-שקד היא נכס תרבותי שיש לשמור עליו מכל משמר מבלי להתנצל.

בדקתי ומה זה אהבתי. רוצו לראות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

19 − five =